wersja testowa serwisu

Cykliczna kontrola gotowości Terytorialsów. Żołnierze zjawili się w Kutnie i Zgierzu

image3-1

W dniach od 11 do 13 grudnia w wybranych brygadach obrony terytorialnej została przeprowadzona kontrola gotowości. Żołnierze zostali wezwani do natychmiastowego stawienia się w jednostce. Jest to element tak zwanej kontroli stawiennictwa, realizowanej w Wojskach Obrony Terytorialnej cyklicznie.

W piątek 11 grudnia żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej otrzymali wezwanie do stawienia się w swoich pododdziałach w Kutnie i Zgierzu. Powodem wezwania było sprawdzenie dyspozycyjności żołnierzy i wybranego wyposażenia, skontrolowanie stanu sanitarnego i ocena wdrożonego systemu powiadamiania i komunikacji z żołnierzami.

Z obowiązku stawiennictwa byli wyłączeni żołnierze oddelegowani do wykonywania zadań na rzecz służby zdrowia, realizujący zadania w ramach operacji „Trwała Odporność", przebywający na kwarantannie oraz izolacji po wykonywaniu obowiązków służbowych np. związanych ze służbą na oddziałach covidowych.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej takie kontrole w brygadach WOT będą realizowane jeden raz w roku dla całej formacji oraz co najmniej jeden raz w kwartale dla każdej brygady OT.

Podczas mobilizacji na koniec października w jednostkach stawiło się 84 procent żołnierzy formacji WOT.