wersja testowa serwisu

Cztery zdarzenia drogowe w ciągu pięciu godzin! Policjanci apelują o ostrożność

266-130711

Początek weekendu przyniósł niebezpieczne zdarzenia drogowe. 28 maja policjanci pracowali na miejscu czterech zdarzeń drogowych. W Bujnach Szlacheckich doszło do wypadku z udziałem osobówek, w Wadlewie ciężarowy daf zderzył się z volkswagenem, w Helenowie doszło do kolizji skody z pojazdem marki Kia, w Ruścu seat uderzył w drzewo. To bilans piątkowych zdarzeń na drogach powiatu bełchatowskiego. Pośpiech to zły doradca!

28 maja 2021 roku, kwadrans po godzinie 12.00 służby ratunkowe były wzywane do miejscowości Bujny Szlacheckie w gminie Zelów, gdzie na skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, ze 23-letni kierowca opla astry, jadący z kierunku Łobudzic, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi jadącemu z jego lewej strony, w wyniku czego uderzył w volkswagena. W wyniku doznanych obrażeń 71-letnia mieszkanka Pabianic, kierująca vw została przewieziona do bełchatowskiego szpitala.

Dwie godziny później, policjanci byli wezwani do wypadku drogowego w miejscowości Wadew, w gminie Drużbice, gdzie doszło do zdarzenia samochodu ciężarowego marki Daf z osobowym vw tiguan. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że do zderzenia pojazdów doszło w czasie manewru wyprzedzania. Kierujący volkswagenem zjechał na przeciwległy pas ruchu w czasie kiedy był wyprzedzany przez ciężarówkę. 41-letni kierowca pojazdu marki Daf chcąc uniknąć zderzenia odbił w lewą stronę i wjechał do rowu. 64-letni kierowca vw z obrażeniami został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala w Łodzi, natomiast dwie pasażerki pojazdu osobowego trafiły do szpitala w Bełchatowie.

O godzinie 16.10 policjanci interweniowali na miejscu kolizji, na drodze K-74 w miejscowości Helenów, gdzie doszło do zderzenia skody octavii z samochodem marki Kia. Z policyjnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że do zdarzenia doszło w wyniku nieprawidłowego manewru wyprzedzania. 21-letnia kierująca kią jechała drogą K-74 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. W pewnym momencie była wyprzedzana przez 26-latka kierującego skodą. Z uwagi na okoliczność, że w tym czasie z przeciwnego kierunku jechał inny pojazd, kierująca kią przewidując zagrożenie, zwolniła aby kierowca skody, który wykonywał manewr wyprzedzania mógł wjechać przed jej pojazd. Jednak doszło do zderzenia obu pojazdów. Na kierowcę vw został nałożony mandat karny za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

O godzinie 17:20 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Rusiec. Ustalili, że 51-letni kierowca seata, ciągnąc przyczepkę samochodową, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi do rowu i uderzył w drzewo. Kierowca sata oraz dwoje jego pasażerów zostali przewiezieni do szpitala.

Na miejscu zdarzeń drogowych policjanci z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny śledcze zabezpieczając ślady i dokumentacje fotograficzną, ustalili również świadków. Teraz okoliczności wypadków drogowych będą wyjaśnianie przez policjantów z Wydziału ds. Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Źródło: KPP Bełchatów