Czy długa podróż musi być nudna? Sposoby na ciekawe spędzenie czasu

20392823

Dla wielu osób długie podróże samochodem, pociągiem lub samolotem to prawdziwe wyzwanie. Konieczność siedzenia w jednym miejscu przez kilka lub kilkanaście godzin, monotonne krajobrazy za oknem i myślenie o każdym kolejnym przejechanym kilometrze mogą przyprawić o ból głowy i skutecznie zniechęcić do podobnych wypraw w przyszłości. Czy są jakieś sposoby na umilenie sobie tego czasu?

Zagraj w grę!

Jeżeli lubisz grać w gry hazardowe i mobilne upewnij się, że pobierzesz aplikację, która pozwoli Ci grać nawet wtedy, gdy połączenie z Internetem nie będzie dostępne. Jeżeli jednak podróżujesz w towarzystwie, możesz zachęcić współpasażerów do wspólnej zabawy.

Oto propozycje:

●Gra w 21: jeden z graczy wybiera w myślach konkretną osobę, miejsce lub rzecz. Wszyscy biorący udział w grze zadają mu do 21 pytań, na które może on odpowiedzieć „tak" lub „nie". Wygrywa osoba, która najszybciej odgadnie, o czym pomyślał gracz.

●Ostatnia litera: wybierz kategorię i nadawaj nazwy kolejnym słowom zaczynającym się od ostatniej litery poprzedniego słowa. Np. jeżeli kategoria to „owoce" sekwencja może wyglądać następująco: banan - nektarynka - ananas itd.

●Dwie prawdy i fałsz: powiedz trzy fakty o sobie: dwa prawdziwe i jeden fałszywy. Zadaniem współpasażera jest odgadnięcie, które ze stwierdzeń jest nieprawdziwe. Można grać na punkty!

●Gra filmowa: pierwszy gracz podaje nazwę filmu, drugi wymienia osobę, która zagrała jedną z ról w filmie. Kolejny uczestnik gry nazywa inny film, w którym wystąpiła ta osoba itd. Gra trwa do momentu, aż któryś z graczy nie będzie w stanie wymyślić prawidłowej odpowiedzi.

Posłuchaj podcastu / audiobooka

Słuchanie podcastów i audiobooków to doskonały sposób na ciekawe spędzenie czasu podczas długiej podróży. Tematyka podcastów w języku polskim jest tak różnorodna, że każdy znajdzie taką serię, która będzie odpowiadała jego zainteresowaniom (od wiadomości ze świata, po straszne opowieści, wywiady ze znanymi osobami, a także podcasty edukacyjne). Świetne podcasty są dostępne bezpłatnie w aplikacjach na telefon. Przed podróżą warto pobrać kilka odcinków na swoje urządzenie, aby wielogodzinne słuchanie nie pochłonęło zbyt wiele danych.

Nie tylko podcasty, ale również odpowiedni audiobook może doskonale odwracać uwagę podczas długiej jazdy. Szczególnie przyjemne są audiobooki nagrane przy udziale znakomitych polskich aktorów. Opowieści z dreszczykiem to doskonały wybór na wycieczki, gdyż dzięki wciągającym historiom czas zacznie płynąć znacznie szybciej. Jeżeli chodzi o audiobooki, wiele aplikacji (m.in. Spotify) umożliwia słuchanie wybranych plików za darmo. Można też skorzystać z wersji 30-dniowych darmowych wersji próbnych dostępnych w wielu serwisach i posłuchać kilku ulubionych książek.