W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Strzelce spotkały się pary małżeńskie, które 50 i 60 lat temu ślubowały sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.
Złote Gody i Diamentowe Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. którzy wspólnie z nimi uczestniczyli w tej uroczystości. Diamentowe Gody obchodzili Państwo: Marian i Helena Starczewscy, Wincenty i Kazimiera Pawlikowscy. Złote Gody obchodzili Państwo: Franciszek i Teresa Kłopotowscy, Marian i Danuta Kłosik, Wiesław i Bożena Kruglak, Władysław i Anna Kubryn, Jerzy i Jadwiga Wiesner, Wojciech i Teresa Wypyszyńscy oraz Wiesław i Grażyna Kałębasiak.
Tomasz Grabowski – Wójt Gminy Strzelce, wspólnie z Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Dorotą Traczyk, wręczył jubilatom przyznane przez Prezydenta RP medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie".
- Ponad pół wieku temu przyrzekaliście sobie wzajemnie, że uczynicie wszystko, aby Wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Przyrzeczenia dotrzymaliście, czego dowodem jest dzisiejsza uroczystość. Te wspólne przeżyte lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński. Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać. Jeśli zatem ktoś wytrwał ponad pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązać, dokonał wielkiej sztuki. Dziś, dziękując Wam za to, wyrażam swój podziw i uznanie. Życzę Wam, Drodzy Państwo, długich i pogodnych lat życia. Życzę wszystkiego najlepszego w następnych latach. Idźcie przez życie z dobrocią w sercu, otoczeni ludźmi, których kochacie – mówił Tomasz Grabowski, Wójt Gminy Strzelce.
Po wręczeniu medali i upominków, był toast, tort i 100 lat odśpiewane dla Jubilatów, a także wspólne zdjęcia.
źródło: UG Strzelce