wersja testowa serwisu

Drugi dzień Europejskiego Forum Gospodarczego - nagrody dla firm

5
fot. Adam Staśkiewicz

Gala Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „BIZNES NA PLUS", podczas której wręczone zostały firmom nagrody w sześciu kategoriach - to kolejny ważny punkt trwającego XIII Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2020. Co roku nagradzane są firmy, które budują pozytywny wizerunek regionu i przyczyniają się do jego rozwoju gospodarczego. Gościem specjalnym czwartkowej gali był premier Mateusz Morawiecki.

- Szanowni Państwo. Drodzy uczestnicy Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi. To już trzynasta edycja i edycja bardzo specjalna, specjalna bo ten rok 2020 wszyscy bardzo dobrze zapamiętamy jako rok walki z COVID-19, walki na polu społecznym, walki o zdrowie i życie Polaków, ale też walki na polu gospodarczym - mówił premier Mateusz Morawiecki. - Bardzo dziękuję wszystkim firmom, wszystkim podmiotom, które zaangażowały się w walkę z COVID-19 na najróżniejsze sposoby, i bezpośrednio poprzez szycie maseczek, kombinezonów, sprzętu medycznego ale także tych, które pozwoliły szybko pracownikom pracować w trybie zdalnym, zapewniają dystans, dezynfekcję, maseczki, robią wszystko, żeby przerwać ten łańcuch zakażeń. Wiem, że świat gospodarczy, świat biznesu łódzkiego jest bardzo w to zaangażowany – powiedział szef rządu w specjalnym wystąpieniu.

Tegoroczne forum odbywa się w dniach 2-4 grudnia. Gospodarzem wydarzenia jest Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. W tym roku ze względu na pandemię wydarzenie zorganizowane zostało w formule online. Wydarzenie obejmuje różnorodne tematy gospodarcze, ale wiodącym jest sytuacja przedsiębiorców i pracowników w związku z pandemią. Wśród panelistów są między innymi przedstawiciele rządu, samorządowcy, rektorzy i wykładowcy wyższych uczelni, dyrektorzy i pracownicy instytucji otoczenia biznesu, szefowie dużych firm, przedsiębiorcy.

W drugim dniu, po panelach i dyskusjach odbyła się Gala Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „BIZNES NA PLUS". Nagrody trafiły do firm z naszego regionu, które swoją działalnością pozytywnie wpływają na jego wizerunek i rozwój. Przyznane zostały w sześciu kategoriach konkursowych: Świadomi w biznesie – Nagroda Publiczności, Debiut Roku, Lider Innowacji, Edukacja dla Biznesu, Projekt Przyszłości i Biznes na PLUS.

Firmy, które otrzymały nagrody:

I. DEBIUT ROKU
LOVISH EWELINA NIEDZIELSKA

II. EDUKACJA DLA BIZNESU
VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ S.A.

III. PROJEKT PRZYSZŁOŚCI
BIFIX WOJCIECH PIASECKI SP.J.

Nazwa projektu: Komercjalizacja wyników prac badawczo – rozwojowych w postaci innowacyjnych prozdrowotnych przekąsek owocowych wzbogacanych witaminami i minerałami

IV. LIDER INNOWACJI
Sieć Badawcza Łukasiewicz- Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych

V. BIZNES NA PLUS
IZODOM 2000 POLSKA SP. Z O.O.

VI. ŚWIADOMI W BIZNESIE WYNIKI
Kultowy Browar Staropolski

Nagroda Specjalna Samorządu Województwa Łódzkiego
Przedsiębiorstwo Produkcyjne Joan s.c.

Wykład zatytułowany „Konkurs Miss Polonia, jako innowacyjna forma promocji marki" przedstawiła Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska. Całość zakończył koncert Chóru i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Galę Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego "BIZNES NA PLUS" można obejrzeć pod linkiem:

https://www.facebook.com/lodzkie4business/videos/173256867841517/

Forum transmitowane jest na żywo na Facebooku: https://www.facebook.com/events/online/xiii-europejskie-forum-gospodarcze%C5%82%C3%B3dzkie-2020/2818459365063532/ oraz na stronie internetowej: https://forum.lodzkie.pl/ i na kanale YouTube https://www.youtube.com/watch?v=ys5ERL3Lioo&feature=youtu.be

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi (DK)