Drugi przetarg na wykonawcę przebudowy ośmiu ulic w Kutnie

batch_5DSC02463
fot. UM Kutno

Do wyłonienia wykonawcy największej inwestycji drogowej potrzebny będzie drugi przetarg. Podczas pierwszego postępowania do Urzędu Miasta wpłynęły cztery oferty. Najtańsza złożona przez BMB Budownictwo Sp. z o.o. Sp. k. z Gostynina opiewała na ponad 28 162 000 złotych, co jest o ponad milion złotych droższą niż środki finansowe przeznaczone na to zadanie.

W ramach tej dużej inwestycji aż osiem ulic w Kutnie zostanie zmodernizowanych. Prace prowadzone będą kompleksowo, a większość ulic oprócz nowych nawierzchni, zyska również oświetlenie, odwodnienie i kanalizację sanitarną. Przy niektórych pojawią się także chodniki. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 23 500 000 złotych.

Cztery drogi spośród ośmiu wyznaczonych do przebudowy, znajduje się w obrębie osiedla Łąkoszyn, co pozwoli zagospodarować i podnieść komfort życia mieszkańców. Oprócz tego przebudowy doczeka się też ulica Zimowa, o której modernizację miasto starało się już od kilku lat. Ponadto przebudowane zostaną trzy ulice znajdujące się w obrębie strefy przemysłowej na Sklęczkach. W tym ulica Ekonomiczna, która poprowadzi do nowo budowanego zakładu produkcyjnego.

Firmy, które chcą podjąć się prac budowlanych mają czas na złożenie niezbędnych dokumentów do 22 marca do godziny 9:00.

Lista ulic, które zostaną przebudowane w ramach inwestycji:
1. Zimowa
2. Sklęczkowska Bis
3. Odlewnicza
4. Polna
5. Gliszczyńskiego
6. Kucieńskiego
7. Kostki Gadomskiego
8. Ekonomiczna (wraz z przebudową skrzyżowania z DK 92)

źródło: UM Kutno