wersja testowa serwisu

Dwa nowe radiowozy dla kutnowskiej policji. Jeden ma być postrachem piratów drogowych

262-131453
fot. KPP w Kutnie

Komenda Powiatowa Policji w Kutnie wzbogaciła się o dwa nowe radiowozy. Samochody zostały zakupione w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP. Volkswagen Transporter będzie wykorzystywany przez służbę patrolową natomiast Kia Speed będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy ruchu drogowego do walki z piratami drogowymi.

Zakup radiowozu został całkowicie sfinansowany ze środków policji. Radiowozy przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Oznakowane radiowozy wyposażone są w automatyczne skrzynie biegów. Kia Ceed napędzany jest 160-konną jednostką benzynową o pojemności 1,5 litra. Natomiast Volkswagen Transporter to auto ze 150-konnym silnikiem diesel 2.0. Nowoczesny radiowóz Kia Ceed będzie wykorzystywany przez policjantów ruchu drogowego, a posłuży im między innymi do walki z piratami drogowymi. Volkswagen Tranporter będzie wykorzystywany przez policjantów Referatu Patrolowo-Interwencyjnego.

Nowe radiowozy są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Pozwalają na szybką reakcję i na sprawne przemieszczanie się po terenie całego powiatu, abyśmy mogli znaleźć się w odpowiednim czasie tam, gdzie mieszkańcy nas potrzebują.

źródło: KPP w Kutnie

fot. KPP w Kutnie