wersja testowa serwisu

Dwa śmiertelne wypadki na drodze krajowej nr 74. Duże utrudnienia w ruchu

Dwa śmiertelne wypadku na drodze krajowej nr 74. Duże utrudnienia w ruchu
W gminie Rusiec zginął 62-letni kierowca cysterny (fot. KPP w Bełchatowie)

Do dwóch śmiertelnych wypadków doszło dzisiaj (21 grudnia) na drodze krajowej nr 74 w Łódzkiem. W ich wyniku zginęło dwóch mężczyzn. 

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 13.00 w miejscowości Krasowa w gminie Rusiec. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 43-letni kierujący ciężarową Scanią próbował wykonać manewr skrętu w lewo, co zasygnalizował, włączając lewy kierunkowskaz. Jadąca za nim ciężarowa cysterna Mercedes uderzyła w niego.

Siła zderzenia była tak duża, że cysterna przewróciła się na bok i wbiła w ogrodzenie przydrożnej posesji. Kierujący Mercedesem 62-letni mężczyzna zmarł pomimo reanimacji. Kierowca Scanii był trzeźwy i nie potrzebował pomocy medycznej. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowały służby ratownicze. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Ruch odbywał się wahadłowo.

Drugie zdarzenia miało miejsce przed godziną 16:00 w Paradyżu. Jak informują policjanci z KPP w Opocznie, doszło tam do śmiertelnego potrącenia pieszego. Na razie nie znamy okoliczności tego zdarzenia.

Droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana. Policja wyznacza objazdy. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin.