wersja testowa serwisu

Dwie kolizje, jeden nietrzeźwy kierowca. Policjanci z Wieruszowa podsumowali sobotę

policja-auto-napis

W minioną sobotę, 13 lutego 2021 roku policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na drogach powiatu wieruszowskiego. Sprawcą jednego z nich okazał się nietrzeźwy kierujący.

Pierwsza kolizja drogowa miała miejsce po godzinie 12:00 na drodze wojewódzkiej 482 w Sokolnikach. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący ciężarowym mercedesem, 40-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, i uderzył w poprzedzającego go Volkswagena Golfa, którym kierował 32–letni obywatel Gruzji.

- W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały pojazdy, ogrodzenia dwóch przydrożnych posesji oraz skrzynka telekomunikacyjna. Dwie osoby podróżujące golfem trafiły na obserwację do szpitala. Kierowcy obu pojazdów w chwili kolizji byli trzeźwi. Na sprawcę tego zdarzenia, kierującego ciężarówką policjanci nałożyli mandat karny - informuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. 

Do drugiej kolizji doszło po godzinie 13:00 w Wieruszowie na ulicy Wrocławskiej. W tym przypadku, kierujący Oplem Insignia, 27–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, stracił panowanie nad oplem i uderzył w poprzedzające go BMW, którym kierował 23–letni obywatel Ukrainy, który był trzeźwy. Po kolejnym badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że sprawca zdarzenia kierujący Oplem, był pijany - miał w organizmie ponad promil alkoholu.

- W tej sytuacji policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz amator jazdy na tzw. „podwójnym gazie", odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości Za takie przestępstwo, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo 27–latek odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym - dodaje asp. sztab. Damian Pawlak.