wersja testowa serwisu

Dwie kolizje na drodze krajowej nr 74. Policjanci apelują o ostrożną jazdę

270-12595_20210209-083156_1
fot. KPP w Opocznie

Trudne warunki drogowe, nadmierna prędkość oraz zbyt mała odległość pomiędzy pojazdami, przyczyną kolizji drogowych. Prosimy kierowców o ostrożną jazdę. Warunki drogowe są bardzo trudne. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

8 lutego 2021 roku o godz. 10.20, na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Łysa Góra doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jak ustalili policjanci, 35-letni kierujący citroenem jumperem, najechał na tył pojazdu marki Dacia, którą kierował 60-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego. W wyniku uderzenia dacia zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w mercedesa benz, którym kierował 62-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce o godz. 13.50, także na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Wójcin. 27-letni kierowca nissana, mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego, kierując nissanem w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu co spowodowało wywrócenie pojazdu. W pojeździe podróżował 28-letni pasażer. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. Kierujący nissanem został ukarany mandatem karnym. 

źródło: KPP w Opocznie