wersja testowa serwisu

Dwie kolizje, ta sama przyczyna. Policjanci apelują do kierowców

Dwie kolizje, ta sama przyczyna. Policjanci apelują do kierowców

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną dwóch kolizji drogowych, do których doszło 9 lutego 2021r. na terenie powiatu opoczyńskiego. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Niestety na drogach każdego dnia można zaobserwować sytuacje, w których kierowcy nie udzielają pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom. Wielu kierowców zapomina o kulturze na drodze oraz przepisach regulujących włączanie się do ruchu czy udzielania pierwszeństwa przejazdu. Często przyczyną tych zdarzeń jest także pośpiech lub nieuwaga.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godz. 12.40 w Sławnie. Jak ustalili policjanci, 74-letni kierowca Forda, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu autobusem Man. Taka sama przyczyna o godz. 16.00, doprowadziła do kolizji w Drzewicy na ul. Stawowej, gdzie 37-letnia kierująca Audi, doprowadziła do zderzenia z kierującym Seatem. W obu przypadkach sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami karnymi. Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. 

źródło: KPP w Opocznie