wersja testowa serwisu

Dwoje mieszkańców Kutna zatrzymanych przez policję. Ukradli auto w gminie Krzyżanów

262-13666_20210930-083742_1
fot. KPP w Kutnie

Do 5 lat pozbawienia wolności grozić może parze podejrzanej o kradzież samochodu. Mieszkańcy powiatu kutnowskiego wykorzystali fakt, że kierujący zostawił otwarty samochód z kluczykami w środku. Kobieta i mężczyzna usłyszeli już zarzuty, a skradzione auto wróciło do właściciela.

We wtorek, 28 września policjanci z kutnowskiej komendy zostali poinformowani o kradzieży samochodu, którym pracownicy jednego z gospodarstw na terenie gminy Krzyżanów pojechali na pole do pracy. Z ustaleń policjantów wynikało, że pojazd nie został zamknięty, a kluczyki zostały w stacyjce. Fakt ten wykorzystała para mieszkańców Kutna, która pojawiła się w tej okolicy własnym samochodem.

- Mężczyzna wsiadł do Volkswagena Passata i nim odjechał, a kobieta pojechała za nim - informuje podkom. Edyta Machnik. - Sprawą wykrycia sprawcy i odzyskania skradzionego pojazdu natychmiast zajęli się kryminalni z kutnowskiej komendy. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego bardzo szybko wytypowali sprawców tej kradzieży. Już następnego dnia zatrzymali mężczyznę w wieku 24 lat oraz 25-letnią kobietę, którzy mieli związek z tym przestępstwem.

Policjanci ustalili również, gdzie pozostawili skradziony samochód. Auto było zaparkowane na parkingu w jednej z miejscowości na terenie gminy Krzyżanów ze zmienionymi już tablicami rejestracyjnymi na niemieckie. Z przedniej szyby została również usunięta naklejka kontrolna. Mundurowi po numerach VIN potwierdzili, że jest to skradziony pojazd.

- 29 września złodziejska para usłyszała zarzut kradzieży pojazdu. Za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna znany jest kutnowskim policjantom. 29 września usłyszał również kilka zarzutów za popełnione we wrześniu bieżącego roku wykroczenia, między innymi kradzieże paliwa na stacjach benzynowych - dodaje podkom. Edyta Machnik z KPP w Kutnie.