Dzielnicowy i policjantka uratowali mężczyznę w kryzysie

police-7265600_960_720

Gdyby nie zaangażowanie dzielnicowego z Żychlina oraz policjantki z patrolu, nie wiadomo jak potoczyłyby się dalej losy mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. 45-letni mężczyzna oświadczył, że targnie się na swoje życie. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych udało się temu zapobiec, a uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

12 września w godzinach popołudniowych dyżurny kutnowskiej komendy odebrał zgłoszenie, od zdesperowanego mężczyzny, który oświadczył że „chce z sobą skończyć". We wskazane miejsce natychmiast zadysponowano patrol Policji. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Żychlinie wspólnie z funkcjonariuszką, natychmiast podjęli działania poszukiwawcze za mężczyzną. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji udało im się zlokalizować 45-latka w zaroślach drzew. I tym razem nie doszło do tragedii, a uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.

- Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. możemy zajrzeć też na stronę internetową www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc - mówi mł. asp. Daria Olczyk.