wersja testowa serwisu

Dzień Dziecka w Łęczycy odwołany. Co z innymi wydarzeniami kulturalnymi?

Dzień Dziecka w Łęczycy odwołany. Co z innymi wydarzeniami kulturalnymi?

Ze względu na zagrożenie spowodowane koronawirusem odwoływane są wszelkie wydarzenia kulturalne i sportowe. Co z najważniejszymi imprezami w powiecie łęczyckim?

Władze Łęczycy i powiatu łęczyckiego podjęły już pierwsze decyzje dotyczące odwołania wydarzeń kulturalnych. Jest niemal pewne, że wszystkie imprezy zaplanowane na drugi kwartał tego roku nie dojdą do skutku.

- Wszystkie majowe i czerwcowe wydarzenia, w tym m.in. „Retro Koła" i Dzień Dziecka zostały odwołane i nie odbędą się w zaplanowanych terminach - dowiedzieliśmy się w łęczyckim magistracie. - Zdajemy sobie sprawę, że szczególnie Dzień Dziecka jest imprezą niezwykle istotną w naszym życiu kulturalnym, dlatego miasto Łęczyca, chcąc zrekompensować ten brak, planuje zorganizować jedno duże wydarzenie pod roboczą nazwą „Koniec wakacji".

Na tę chwilę, z wiadomych przyczyn, nie są jeszcze znane szczegółowe informacje dotyczące planowanego "Końca wakacji".

Co z wydarzeniami, których organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Łęczycy?

- Obecna sytuacja epidemiczna nakazuje wstrzymanie się od spotkań organizacyjnych i planowania jakichkolwiek wydarzeń, dlatego aby nie wprowadzać potencjalnych odbiorców w błąd, zakładka na stronie internetowej Starostwa "kalendarium wydarzeń" jest nieaktywna. Wszystkie wydarzenia, w tym m.in. rozgrywki sportowe zostały odwołane, a planowanie wydarzeń na obecny rok wstrzymane - poinformował nas Janusz Jankowski, kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Łęczycy.

Dopiero po uspokojeni się sytuacji, ma zostać podjęta decyzja o planowaniu wydarzeń i ustalania terminów. Jak dodał Janusz Jankowski, na chwilę obecną wydaje się mało realne, aby wydarzenia, które były wcześniej zaplanowane, na drugi kwartał tego roku, mogły się odbyć.

- O rzeczywistych planach poinformujemy w najszybszym czasie, kiedy będzie to możliwe - podsumował kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.