wersja testowa serwisu

Dzień Edukacji Narodowej w "Kasprowiczu". Zobacz zdjęcia z uroczystości

7-scaled
fot. II Liceum Ogólnokształcące w Kutnie

14 października w II Liceum Ogólnokształcącym w Kutnie obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku uroczystość była doskonałą okazją, aby podkreślić doniosłą rolę nauczycieli, administracji, pracowników niepedagogicznych oraz uczniów w życiu współczesnej szkoły.

W tym roku jednak uroczystość odbywała się w wyjątkowo wąskim gronie z uwagi na szczególną sytuację epidemiologiczną związaną z COVID-19. Dyrektor Artur Ciurlej w swoim wystąpieniu podkreślił istotę i wagę nauczycielskiego powołania oraz znaczącą rolę nauczyciela w systemie edukacji. Wręczył również Nagrody Dyrektora, które w tym roku otrzymali: pani wicedyrektor Edyta Rybczyńska, pani Barbara Rostek-Nowacka, pani Dorota Dobiecka-Stańska, pani Anna Adamowska, pani Agnieszka Myśliwiec, pani Danuta Kubiak, pan Marcin Michalski i pan Sławomir Tomassy. Nagrodą Starosty Kutnowskiego zostały uhonorowane panie Anna Kmieć-Nogalska i Renata Saramonowicz.

Szkoła nie mogłaby istnieć bez pracowników administracji i obsługi, którzy również zostali wyróżnieni w tym dniu. W trakcie uroczystości głos zabrała również przedstawicielka Rady Rodziców Pani Aneta Domżał, która złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jan Zaborowski. Nie zabrakło również symbolicznych kwiatów będących wyrazem wdzięczności uczniów dla grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły.

Po części oficjalnej odbyła się krótka część artystyczna. Uroczystość poprowadzili: Justyna Pawłowska i Maksymilian Czarnecki. Organizatorami wydarzenia były klasy: II a, III b wraz z wychowawcami.

źródło: II LO w Kutnie
Zobacz zdjęcia: