wersja testowa serwisu

Fałszywy fizjoterapeuta z Łęczycy usłyszał zarzuty. "Swoim działaniem naraził kobietę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu"

Fałszywy fizjoterapeuta z Łęczycy usłyszał zarzuty. "74-latek swoim działaniem naraził kobietę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu"

Szukająca pomocy w chorobie kobieta trafiła do fizjoterapeuty. Jak się okazało, przez nielegalną praktykę 74-latka zostało narażone jej zdrowie a nawet życie. Policjanci z łęczyckiej komendy przedstawili już podejrzanemu zarzuty dotyczące tego przestępstwa, które jest zagrożone karą więzienia do lat 3. Pamiętajmy, że za pośrednictwem Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów możemy sprawdzić legalność podmiotu świadczącego pomoc w tym zakresie.

W czerwcu tego roku prokuratura rejonowa w Łęczycy została zawiadomiona o nielegalnych praktykach medycznych, które wykonywane były bez wymaganego zezwolenia. Nielegalny fizjoterapeuta podjął leczenie kobiety, która zgłosiła się do niego szukając pomocy w chorobie nowotworowej. Zbadaniem sprawy zajęli się policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy.

Na podstawie zgromadzonych dowodów ustalili, iż 74-latek swoim działaniem podczas jednej z dwóch wizyt naraził 36-letnią kobietę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, bowiem jego metoda leczenia mogła doprowadzić do pogłębienia się już istniejącej choroby.

8 grudnia 2020 roku mieszkaniec powiatu łęczyckiego usłyszał zarzuty dotyczące tego przestępstwa. Dodatkowo odpowie za prowadzenia usług fizjoterapeutycznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bez wymaganego zezwolenia co jest zagrożone karą grzywny albo ograniczenia wolności.

Policjanci ostrzegają przed korzystaniem z usług osób podających się za fizjoterapeutów. Jak pokazuje przykład nie wszyscy mają fachową wiedzę medyczną. Dlatego przed każdą wizytą można sprawdzić za pośrednictwem Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów legalność podmiotu świadczącego pomoc w tym zakresie.

źródło: KPP w Łęczycy