wersja testowa serwisu

Fiat potrącił kobietę na pasach. Kierowca miał ponad 1,9 promila alkoholu

breathalyser-1684428_960_720

Sieradzcy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 56-letniej kobiety przez kierowcę fiata pandy, który miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło 18 marca około godz. 19.30 na ul. Sarańskiej w Sieradzu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 56-letnia mieszkanka Sieradza wraz ze swoim znajomym przechodziła przez przejście dla pieszych i została potrącona przez kierującego fiatem panda. Kierowca zatrzymał swój pojazd kilka metrów dalej, odmawiając świadkom zdarzenia otwarcia drzwi samochodu. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe. Poszkodowana kobieta została przewieziona karetką pogotowia do sieradzkiego szpitala. Piesza nie odniosła poważnych obrażeń.

Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy fiata, który nie opuścił swego pojazdu do czasu przyjazdu Policji. Jak się okazało 56–letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz grzywna. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie również za potrącenie kobiety.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Źródło: KPP Sieradz