wersja testowa serwisu

Gazyfikacja Żychlina i Dobrzelina będzie kontynuowana dzięki interwencji Posła Tomasza Rzymkowskiego

appliance-2257_960_720

Polska Spółka Gazownictwa sp. o. o. będzie kontynuować budowę sieci gazowej w Żychlinie i Dobrzelinie. Informacja jest wynikiem interwencji posła Tomasza Rzymkowskiego.

Mieszkańcy gminy Żychlin skontaktowali się z Biurem Poselskim dr. Tomasza Rzymkowskiego z zapytaniem o możliwości przyłączenia do sieci gazowej. W Żychlinie i Dobrzelinie sieć gazowa jest już doprowadzona do części ulic, jednakże nie wyczerpuje to oczekiwań potencjalnych odbiorców. 

W ramach Programu Przyspieszenia Inwestycji w Sieć Gazową, który ogłosił premier Mateusz Morawiecki w 2018 r. PSG Sp. z o. o. realizuje w Żychlinie przetarg na stację LNG. Najpóźniej w 2022 r. mieszkańcy Żychlina i Dobrzelina będą mogli korzystać z gazu ziemnego. Budowa dalszej siatki połączeń będzie uzależniona od zainteresowania mieszkańców, dlatego PSG sp. z o. o. będzie chętnie przyjmować zgłoszenia, które posłużą do planowania dalszych inwestycji.

Wzory wniosków o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej dostępne są na stronie www.psgaz.pl.

Wypełnione formularze należy przesyłać na adres:
Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
Oddział Zakład Gazowniczy w Łodzi
Gazownia w Skierniewicach
Al. Macieja Rataja 6
96-100 Skierniewice

PSG uruchomiła również specjalny Portal Przyłączeniowy, dostępny pod adresem: www.przylaczenłe.psgaz.pl., za jego pomocą w bezpieczny i bardzo prosty sposób można zdalnie przeprowadzić cały proces przyłączeniowy. Informacji o możliwościach przyłączenia do sieci gazowej udziela p. Katarzyna Kwiecień-Majkowska, tel. 885 921 061.