wersja testowa serwisu

Gmina Bełchatów: Kłopotów z wodą ciąg dalszy. Sanepid warunkowo dopuszcza ją do spożycia. Co to oznacza?

toddler-hand-1893255_1920
Pixabay

Nie kończą się problemy z jakością wody w gminie Bełchatów. W czwartek, 16 września bełchatowski sanepid poinformował, że woda z wodociągu Ławy z uwagi na stwierdzenie niewielkich ilość bakterii z grupy coli warunkowo nadaje się do spożycia. Co to oznacza dla mieszkańców kilkunastu miejscowości? Szczegóły w poniższym artykule.

Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Bełchatowie w czwartek, 16 września poddała najnowsze wyniki badań wody z wodociągu Ławy. W próbkach stwierdzono niewielką obecność bakterii z grupy coli. W tej sytuacji woda określona jest jako "warunkowo przydatna do spożycia"

Wodę wykorzystywaną do przygotowywania posiłków i napojów należy gotować przez minimum 2 minuty. Przegotowania wymaga też woda do mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Komunikat dotyczy miejscowości: Adamów, Anastazów, Apolinów, Domiechowice, Emilin, Kałduny, Ławy, Józefów, Mikorzyce, Podwody, Podwody Kolonia, Wola Kruszyńska, Wola Mikorska , Wygoda, Zalesna, Zawady.