wersja testowa serwisu

Gmina Uniejów otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi w obrębie Czepowa

c9489f66e25d058d6760372df5fe4d7b_XL-768x513
Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

W dniu 26 czerwca 2020 r. zawarto umowę pomiędzy Gminą Uniejów a przedstawicielami Samorządu Województwa Łódzkiego na dofinansowanie przebudowy drogi gminnej w obrębie miejscowości Czepów.

Zarząd Województwa Łódzkiego przydzielił środki finansowe na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól. Poinformował o tym na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego odpowiedzialny za rolnictwo.

Na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych przyznanych zostało 21 mln 72 tys. 546 zł. Za te środki zostanie przebudowanych łącznie ok. 119 km dróg.

Nowoczesny sprzęt maszynowy wymaga drogi szerokiej i utwardzonej. Jest to działanie, które poprawi jakość życia i pracy zarówno rolnikom, jak i wszystkim tym osobom, które będą chciały, np. dojechać i zakupić produkty bezpośrednio u rolnika – mówił marszałek Andrzej Górczyński.

Przyznana przez zarząd województwa łódzkiego kwota pokryje oczekiwane dofinansowanie wszystkich 143 złożonych wniosków. Jednym z beneficjentów jest Gmina Uniejów, która otrzymała wsparcie na realizację inwestycji w miejscowości Czepów. Dotacja pozwoli wyremontować odcinek o długości 0,63 km położony w pobliżu byłej gorzelni i prowadzący do zabudowań mieszkalnych.

Założenie projektowe przewiduje poprawę bezpieczeństwa i komfortu ruchu oraz poprawę estetyki przestrzeni. Zakres prac obejmie:

– rozwiązania sytuacyjne i wysokościowe
– wykonanie koryta z profilowaniem i zagęszczeniem istniejącego podłoża gruntowego
– wykonanie w-wy podbudowy z mieszanki kamiennej
– wykonanie w-wy wiążącej z betonu asfaltowego
– ułożenie w-wy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej
– wykonanie poboczy
– roboty wykończeniowe

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Województwa Łódzkiego pochodzących z tytułu wyłączenia z produkcji gruntów rolnych.

Źródło: UM Uniejów

Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi