wersja testowa serwisu

Groźna kolizja drogowa na „starej ósemce” w Wieruszowie

265-129704

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności groźnej kolizji drogowej do której doszło w minioną sobotę w Wieruszowie. Przyczyną tego zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tej groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło 8 maja 2021 roku po godzinie 12:00, na drodze wojewódzkiej 482 w Wieruszowie. Na miejscu tego zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący fordem transit, 31 – letni obywatel Bułgarii, włączając się do ruchu z pobliskiego parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi LT, jadącemu w kierunku Kępna, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. VW w chwili tego zdarzenia kierował 37 – letni mieszkaniec Kępna. Fordem w chwili kolizji podróżowała 31 – letnia pasażerka oraz dwoje małoletnich dzieci, które nie zostały poszkodowane.

W następstwie kolizji uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu, których kierowcy byli trzeźwi i zostali przetransportowani do szpitala. Sprawca kolizji, kierujący fordem, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany przez policjantów wysokim mandatem karnym. Droga wojewódzka od skrzyżowania z ulicą Bolesławiecką do skrzyżowania „łącznika" trasy S8, przez ponad godzinę była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy ulicami miasta.

Źródło: KPP Wieruszów