wersja testowa serwisu

Groźne zdarzenie w Grabowie. Pijany mężczyzna leżał na drodze, najechał na niego samochód

Policja-noc
fot. ilustracyjne

Łęczyccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Grabów. Na leżącego na jezdni mężczyznę najechał kierowca minivana. Policjanci apelują o korzystanie przez pieszych z elementów odblaskowych.

W środę, 16 grudnia 2020 roku po godzinie 7:00 dyżurny łęczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego. Kierująca Volkswagenem kobieta nie zauważyła leżącego na jezdni 42-letniego mężczyzny i najechała na niego. Szczęśliwie, odniesione przez rannego obrażenia nie zagrażają jego życiu. W przeciwieństwie do kierującej, okazało się, że potrącony mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy.

- Pamiętajmy o stosowaniu elementów odblaskowych także w terenie zabudowanym. Prawidłowe ich umieszczenie w polu działania świateł samochodowych pojazdów nadjeżdżających z obu kierunków znacznie zwiększa bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Obowiązujące przepisy za brak elementu odblaskowego przewidują karę grzywny w wysokości 100 zł - informują łęczyccy policjanci.