wersja testowa serwisu

Groźny wypadek na autostradzie A1, siedemnaście osób trafiło do szpitali. Policja wydała komunikat w tej sprawie

262-13411_20210729-125403_1
fot. KPP w Kutnie

Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło wczoraj o godzinie 14.40, na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Niedrzew. Autobus wiozący 43 osoby uderzył w samochód ciężarowy. Siedemnaście osób trafiło do szpitali.

Autobusem podróżowały dzieci wracające z obozu harcerskiego z miejscowości Wałcz do miejsca zamieszkania w okolice Piaseczna.

- Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący autobusem marki Setra, 64-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego uderzył w tył pojazdu ciężarowego marki Volkswagen Crafter, którym kierował 34-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi - informują policjanci. 

W chwili zdarzenia autokarem podróżowały 43 osoby, w tym 38 dzieci. Na miejscu pomoc medyczna została udzielona kilkunastu pasażerom.

- W wyniku zdarzenia 17 osób, w tym 12 dzieci trafiło do okolicznych szpitali. Autostrada A1 na czas działań policji, służb medycznych oraz straży pożarnej była całkowicie zablokowana. Mundurowi zorganizowali objazdy. Po godzinie 21.00 ruch na tym odcinku drogi został przywrócony. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny tego zdarzenia - dodają mundurowi.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności i ścisłe stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa ruchu drogowego.