wersja testowa serwisu

Groźny wypadek na drodze S8. Auto wypadło z drogi, dachowało i stanęło w ogniu

249-129165
fot. KMP w SKierniewicach

25 kwietnia 2021 roku w miejscowości Huta Zawadzka na drodze ekspresowej S8 w kierunku Wrocławia doszło do dachowania pojazdu. Dwoje pasażerów zostało ciężko rannych. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Droga ekspresowa przez niemal godzinę była całkowicie zablokowana.

W niedzielę, 25 kwietnia około godz. 19:57 na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Huta Zawadzka doszło do groźnego wypadku drogowego, w którym dwie osoby zostały ciężko ranne.

- Kierujący samochodem osobowym Peugeot 406 jechał wraz z pasażerem w kierunku Wrocławia i na wysokości 408 km. wyprzedził lewym pasem dwa pojazdy, po czym gwałtownie zmienił pas ruchu na prawy i wpadł w poślizg. Pojazd zjechał na prawe pobocze, gdzie dachował - relacjonują mundurowi.

49-letni kierowca oraz jego 26-letni pasażer (mieszkańcy powiatu pruszkowskiego) zostali wyciągnięci z pojazdu przez świadków zdarzenia. Osoby udzielające pomocy zauważyli, jak z pojazdu wydobywa się ogień, który udało im się ugasić.

Na miejsce zdarzenia został wezwany helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego, który przetransportował jednego z mężczyzn do Szpitala w Warszawie. Drugi uczestnik zdarzenia został przewieziony karetką pogotowia Ratunkowego do szpitala w Grodzisku Mazowieckim. Droga w kierunku Wrocławia została zablokowana przez godzinę.

Okoliczności tego zdarzenia będą badane przez skierniewicką policję pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej.