wersja testowa serwisu

Groźny wypadek w Filipowie, dwie osoby ranne. Sprawę nadzoruje prokuratura

IMG_7041
fot. OSP Grabów

Policjanci z łęczyckiej komendy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej Topola Królewska - Kłodawa. W miejscowości Filipów na prostym odcinku czołowo zderzyły się dwa auta osobowe. Dwie osoby, w tym 4-letnie dziecko trafiły do szpitala. 

W czwartek, 20 maja około godz. 21.55 służby ratunkowe pojechały do miejscowości Filipów (gm Grabów), gdzie na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 31-letnia kobieta jadąc osobowym Fordem w kierunku Kłodawy, z nieznanych jak dotąd przyczyn, zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzyła się z Volkswagenem Polo. Autem tym kierował 49-letni mieszkaniec powiatu kolskiego a wraz z nim podróżował 4-latek - relacjonują łęczyccy policjanci.

Kierująca Fordem oraz pasażer drugiego auta zostali przetransportowani do szpitala. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy aut byli trzeźwi. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Przyczyny tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

Zobacz zdjęcia: