wersja testowa serwisu

Groźny wypadek w gminie Cielądz. 13-letnia rowerzystka trafiła do szpitala

255-130764
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Policjanci z Rawy Mazowieckiej, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 30 maja w miejscowości Komorów. Rowerzystka trafiła do szpitala.

W niedzielę, 30 maja w godzinach popołudniowych doszło do wypadku na prostym odcinku drogi w miejscowości Komorów (gmina Cielądz). Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej ustalili, iż kierująca rowerem 13-latka, jadąca przy osi jezdni i sygnalizująca zamiar skrętu w lewo, z niewyjaśnionych przyczyn odbiła kierownicą w prawo i wjechała wprost pod jadący za nią pojazd Toyota Yaris. W trakcie wykonywanych czynności ustalono, iż kierujący pojazdem Toyota Yaris był trzeźwy. Funkcjonariusze ustalają okoliczności i przyczyny wypadku.

- Apelujemy i przypominamy rowerzystom i pieszym użytkownikom drogi aby posiadali przy sobie elementy odblaskowe lub urządzenia emitujące światło. Jest to szczególnie ważne w przypadku poruszania się po drodze poza terenem zabudowanym po zmroku i w porze wieczorowo-nocnej. Poza tym zachowujmy szczególną ostrożność podczas wykonywania manewrów na drodze oraz przechodząc przez jezdnię. Pamiętajmy, że podczas zdarzenia z udziałem pojazdu jadącego choćby z niewielką prędkością pieszy i rowerzysta zawsze odniesie obrażenia ciała bez względu na to czy to nasza wina czy kierującego - apelują mundurowi.