wersja testowa serwisu

Groźny wypadek w gminie Szczerców. Pięć osób, w tym dzieci, trafiło do szpitali

266-130239
fot. KPP w Bełchatowie

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło 20 maja 2021 roku, na skrzyżowaniu w miejscowości Chabielice, gdzie zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Pięć osób zostało przetransportowanych do szpitala.

Do wypadku doszło 20 maja 2021 roku, około godziny 8.00, na skrzyżowaniu w miejscowości Chabielice, na 38 km drogi wojewódzkiej nr 483. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 26-letni kierowca Audi, który jechał od strony miejscowości Szczerców drogą W 483 w kierunku Chabielic, skręcając w lewo, zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku Peugeotem, który jechał od strony Częstochowy w kierunku Szczercowa z zamiarem skrętu w prawo do miejscowości Chabielice.

- Wstępnie mundurowi pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący Audi, dojeżdżając do skrzyżowania, ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym z przeciwnego kierunku. Nie zauważył jednak jadącego Peugeota, wjechał na skrzyżowanie, doprowadzając do zdarzenia pojazdów - czytamy w komunikacie policji.

W wyniku tego wypadku pięć osób zostało przetransportowanych do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. W Audi podróżował kierowca wraz z dzieckiem, w Peugeocie natomiast 32-letni kierowca wraz z dwoma pasażerami (kobietą i dzieckiem).

Na miejscu zdarzenia policjanci z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana przez ponad trzy godziny. Mundurowi w tym czasie zorganizowali objazdy. Teraz policjanci z Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym wyjaśniają wszystkie okoliczności tego niebezpiecznego wypadku drogowego.

Policjanci przypominają, aby szczęśliwie dojechać do wyznaczonego celu oraz uniknąć niepotrzebnych tragedii trzeba zachować maksymalną ostrożność na drodze.

źródło: KPP w Bełchatowie

fot. KPP w Bełchatowie