wersja testowa serwisu

Groźny wypadek w powiecie wieruszowskim. Uczestniczył w nim pojazd nauki jazdy, cztery osoby trafiły do szpitala

265-131194
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Kluski w powiecie wieruszowskim. W wyniku wypadku czołowo zderzyły się dwa pojazdy i cztery ranne osoby trafiły do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tego wypadku drogowego doszło 8 czerwca 2021 roku przez godziną 13:00 na drodze wojewódzkiej 482 w Kluskach w powiecie wieruszowskim. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Oplem Astra, 57–letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, jadący w kierunku Złoczewa, na prostym odcinku drogi, z nieustalonej do chwili obecnej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka pojazdem nauki jazdy Kia Rio. Kią w chwili wypadku kierowała 18–letnia kursantka wraz z 55–letnim instruktorem.

Trzy osoby podróżujące Kią oraz kierowca Opla Astry z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w tym wypadku. Sprawca wypadku, kierujący Oplem oraz kursantka i instruktor w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku. Droga relacji Lututów – Złoczew w miejscu zdarzenia do godziny 15:00 była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali podróżujących na wyznaczone objazdy. Przypominamy, że za spowodowanie wypadku drogowego, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Wieruszowie