Jakub Wawrzyniak niedługo pojawi się na ławce trenerskiej?

Jakub Wawrzyniak niedługo pojawi się na ławce trenerskiej?

Jakub Wawrzyniak to człowiek, którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Były piłkarz przez wiele lat występował w reprezentacji kraju. Niejednokrotnie piłkarze podejmują decyzje o tym, że po zakończeniu kariery zostaną trenerami. Czy 40-latek w najbliższym czasie pojawi się na trenerskiej ławce?

Koniec piłkarskiej kariery

Koniec zawodowej kariery to zawsze trudny moment dla każdego zawodnika. Krótko mówiąc, trzeba odnaleźć się w "innym życiu". Zakończenie kariery piłkarza urodzonego w Kutnie miało miejsce ponad 4 lata temu. Niemniej Wawrzyniak przez te ponad cztery lata cały czas działał w sporcie – był bardzo widoczny jako telewizyjny ekspert. Kilka miesięcy temu zadebiutował nawet jako komentator.

Czy to wszystko oznacza, że Jakub Wawrzyniak nie zalicza się do grona piłkarzy, którzy po zakończeniu kariery chcą być trenerami? Nic bardziej mylnego. Na początku tego roku media obiegła wiadomość, że Sebastian Mila (również telewizyjny ekspert), Arkadiusz Malarz, Łukasz Piszczek i właśnie Jakub Wawrzyniak ukończyli kurs trenerski UEFA A. Ukończenie tego kursu jest równoznaczne z możliwością prowadzenia:

  • szkoleń dla dzieci i młodzieży,
  • drużyn amatorskich najwyższego szczebla,
  • drużyn zawodowych niższego szczebla (od drugiej ligi w dół).


Jednocześnie możemy mówić o przygotowaniach do pełnienia funkcji asystenta pierwszego trenera w najwyższych ligach zawodowych.

Ogromne emocje w Ekstraklasie

Tym samym wymienionych panów na razie w Ekstraklasie nie uświadczymy – niemniej bez ich obecności wiele się dzieje i tradycyjnie typowanie końcowych rozstrzygnięć nie jest łatwym zadaniem. Czy bukmacherzy spodziewali się tak dobrego początku Jagiellonii? Co gracze i bukmacherzy sądzą o Lechu Poznań? Gdyby jakichś typerów interesowały konkrety, najlepiej od razu zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie Mostbet PL.

Młodość na ławkach trenerskich

To normalne, że niektórzy z byłych piłkarzy zostają przy futbolu i można ich potem oglądać na trenerskich ławkach. Niejednokrotnie można też odnieść wrażenie (nie chodzi tylko o Polskę), że znane nazwisko na początku kariery trenerskiej bardzo pomaga.

Obecnie wydaje się jednak, że sytuacja uległa znaczącej zmianie. Znane nazwisko zawsze w jakimś stopniu jest pomocne, ale zauważono, że za młodym trenerem wcale nie musi stać wybitna kariera. Następcą Marka Papszuna w Rakowie Częstochowa został jego asystent Dawid Szwarga. Na razie nikt raczej tej zmiany nie żałuje. Szwarga 7 października skończy 33 lata. Od blisko dwóch lat świetną pracę w Warcie Poznań wykonuje Dawid Szulczek. Szulczek 26 stycznia skończy 34 lata. W Jagiellonii głównym trenerem jest Adrian Siemieniec, który 13 stycznia skończy 32 lata. Siemieniec również jest chwalony za swoją pracę.

Byli piłkarze muszą liczyć się z naprawdę ogromną konkurencją.