wersja testowa serwisu

Jasienna w Kutnie doczeka się remontu

76C7B8BE-E9A8-45E1-9557-653CB9C1F7C4
fot. Urząd Miasta Kutno

W przyszłorocznym budżecie miasta znajdzie się kolejna inwestycja drogowa. Tym razem chodzi o przebudowę ulicy Jesiennej.

To wylotowa droga z Kutna w kierunku Gołębiewka Nowego i Ostrów. Do tej pory trwały tam prace związane z wymianą sieci wodociągowej. Teraz zmieni się nawierzchnia fragmentu drogi.

- W 2019 i 2020 roku była i jest wymieniana sieć wodociągowa, te prace Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji kończy. Teraz możemy więc przystąpić do wymiany nawierzchni. Jej fragment od ulicy Toruńskiej do wysokości kościoła był już wcześniej zrobiony, a teraz wyremontujemy tę drogę w kierunku wyjazdu z miasta, czyli do przejazdu kolejowego - tłumaczy Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Kutna.

Z przebudowy ulicy Jesiennej cieszy się radna Joanna Podemska, która podkreśla, że miasto nie zapomina o mieszkańcach.

- W poprzedniej kadencji mieliśmy zmodernizowany chodnik, później wymianę sieci wodociągowej. Teraz będzie nowa nawierzchnia asfaltowa, to bardzo dobra informacja – mówi Joanna Podemska.

Uchwała w sprawie przyjęcia budżetu na 2021 rok będzie poddana pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miasta, we wtorek 22 grudnia.