wersja testowa serwisu

Jest decyzja w sprawie Święta Róży w Kutnie! Miasto ogranicza przygotowania. "Chcemy tylko uratować różaną tradycję"

82936365_2814234211945542_1468826073033605120_o

Prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński wydał komunikat, w którym poinformował o przygotowaniach do tegorocznego Święta Róży. Mieszkańcy mogą być zawiedzeni, jednak jak podkreśla włodarz naszego miasta - najważniejsze jest zdrowie uczestników.

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że Święto Róży odbędzie się niemal w takim zakresie, jak w poprzednich latach. Przygotowano nawet konferencję prasową, podczas której miały zostać przekazane wszystkie informacje. Miały, ale nie zostały, bowiem spotkanie z mediami zostało odwołane. Miało to związek z dużym wzrostem potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i konieczną zmianą planów ze strony władz miasta.

Jak informuje Zbigniew Burzyński, zgodnie z planami koncerty gwiazd miały odbyć się na stadionie miejskim przy ul. Kościuszki, Jarmark Różany - na Placu Piłsudskiego.

- Niestety, dynamiczna sytuacja związana z gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa zmusza nas do wycofania się z tych przedsięwzięć. Nie możemy narażać Waszego zdrowia, organizując wydarzenia skupiające tysiące osób w jednej przestrzeni. Liczę, że zrozumiecie tę decyzję i ciążącą na nas odpowiedzialność - mówi Zbigniew Burzyński.

Jak zapewnia Prezydent Kutna, organizatorzy robią wszystko, aby uratować różaną tradycję i zorganizować Ogólnopolską Wystawę Róż i plenerowe aranżacje florystyczne w parku Traugutta oraz w przestrzeni wokół willi Troczewskiego.

Pełny komunikat Prezydenta Kutna: