wersja testowa serwisu

Jest decyzja Wojewody Łódzkiego w sprawie transportu zbiorowego w Krośniewicach. Co z wnioskiem o objęcie dopłatą przewozów?

decyzja-wojewody-main

Kilka dni temu, informowaliśmy o planowanych zmianach w transporcie, które zainicjowała Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman. Według założeń, z początkiem 2021 roku, mieszkańcy gminy mieli mieć dostęp do większych, bardziej nowoczesnych autobusów, większej ilości połączeń i co ważne - za niższą stawkę biletów.

Wprowadzenie nowego rozwiązania, usprawniającego komunikację gminy Krośniewice, zależało od decyzji Wojewody Łódzkiego - Tobiasza Bocheńskiego. To właśnie do tego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, burmistrz Katarzyna Erdman zwróciła się z wnioskiem o dopłaty do przejazdów i uruchomienie transportu zbiorowego.

Dziś wiemy, że pomysł burmistrz Krośniewic oficjalnie zostanie zrealizowany. Wojewoda Łódzki wydał pozytywną decyzję, dzięki czemu od 1 stycznia, mieszkańcy będą mogli cieszyć się małą rewolucją w komunikacji.

Jak informuje w swoim piśmie wojewoda - Uprzejmie informuję, że wniosek o objęcie dopłatą w 2021, który został złożony do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi w związku z naborem ogłoszonym w dniu 2 listopada 2020 r. pozytywnie zweryfikowano, a tym samym, zadania z ww. wniosku zostały objęte dopłatą w ramach środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Burmistrz Krośniewic nie kryje zadowolenia z uruchomienia transportu zbiorowego dla mieszkańców - Ogromnie cieszę się, że mój plan powiódł się i że dostaliśmy wsparcie w tak ważnej dla społeczeństwa sprawie - mówi Katarzyna Erdman, Burmistrz Krośniewic.

Nowy transport zostanie zorganizowany z początkiem 2021 roku. Pod treścią artykułu znajduje się przebieg tras autobusów.

Zmiany, które zostaną wdrożone:
• większe i nowoczesne autobusy
• bezpłatne przejazdy dla dzieci (rodzice nie muszą kupować biletów miesięcznych)
• tańsze bilety Krośniewice - Kutno (3,50 zł zamiast 8 zł)
• nowe połączenie Krośniewic z kutnowską podstrefą ekonomiczną po godzinie 22
• oszczędności dla gminy (przeniesienie zatrudnienia kierowców do PKS, gdzie otrzymają lepsze warunki płacowe)

Zobacz przebieg nowych tras: