wersja testowa serwisu

Jubileusz 60-lecia szkolnictwa specjalnego w Sieradzu. Za nami uroczystość w SOSW

img_101_20211013-125141_1
fot. Starostwo Powiatowe w Sieradzu

Szkolnictwo specjalne w Sieradzu ma już 60 lat. Dziś z tej okazji w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym miała miejsce uroczystość połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Było wiele wzruszeń, serdecznych życzeń i okolicznościowych wystąpień. Zarząd Powiatu Sieradzkiego reprezentowali Kazimiera Gotkowicz, Wicestarosta Sieradzki i Tomasz Baliński, członek Zarządu Powiatu. Wśród zaproszonych gości był również Józef Jura, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym.

Angelika Skrobała, dyrektor Ośrodka, wręczyła nagrody wyróżniającym się pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi. W barwnej i bardzo różnorodnej części artystycznej wystąpili nauczyciele i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Obchody 60-lecia szkolnictwa specjalnego w Sieradzu stały się okazją do zasadzenia drzewka, pod którym umieszczono kapsułę czasu. Decyzją wychowanków drzewko otrzymało imię Maciuś, a pamiątkową tabliczkę zamieściła dziś przy nim wicestarosta Kazimiera Gotkowicz. Pomysłodawcą i fundatorem tej zielonej akcji była społeczność szkolna.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu

Zobacz zdjęcia: