wersja testowa serwisu

Julia Tulińska na Mistrzostwach Polski w Słupsku. Jak wypadła kutnianka?

MMM-Supsk-2020-_20200930-094424_1
fot. UKS Dziewiątka Kutno

W miniony weekend w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U16 (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego).

W gronie najlepszych młodziczek w kraju znalazła się kutnianka Julia Tulińska, która wystąpiła na tej imprezie w dwóch biegach płotkarskich, na dystansie 80 m i 200 m. Nasza zawodniczka wywalczyła sobie prawo startu na mistrzowskiej imprezie poprzez uzyskanie minimów i zajecie dwóch trzecich miejsc na w/w dystansach na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (Łódź – 12.09.2020 r.).

W pierwszym dniu mistrzostw Julka wystartowała w biegu na 200 m ppł. Kutnowska zawodniczka wylosowała trudny pierwszy tor i na śliskiej bieżni, przy siąpiącym deszczu, przebiegła dystans w czasie 32,90 s (rekord życiowy 31,48 s) i została sklasyfikowana w trzeciej dziesiątce zawodniczek.

W drugim dniu zawodów Julia Tulińska biegała w czwartej serii eliminacyjnej na 80 m ppł. Zajęła w niej szóste miejsce z czasem 12,90 s i nie zdołała zakwalifikować się do finału.

- Trudny bieg dla Julki na 200 m ppł. – mokra bieżnia, wilgotne i zimne powietrze, ostry pierwszy tor, sprawiły, że zakładany atak na rekord życiowy się nie powiódł. W dodatku strata rytmu na siódmym płotku spowodowała zajecie dalszego miejsca. Bieg na 80 m ppł. wyglądał już poprawnie technicznie, lecz uzyskany czas nie pozwolił na kwalifikacje do finału. Debiut na imprezie o randze mistrzostw kraju, bardzo zła pogoda, emocje i stres nie pozwoliły mojej podopiecznej na ustanowienie rekordów życiowych. Jednak wyniki uzyskane w tych trudnych warunkach budzą duży szacunek. Mam nadzieje, że w najbliższy weekend w Łodzi podczas Wielobojowych Mistrzostw Polski Julia pokaże swoją prawdziwą siłę w pięcioboju – powiedział trener „Dziewiątki" Jacek Kudła.