wersja testowa serwisu

Kilka poważnych wypadków na terenie powiatu bełchatowskiego. Policja apeluje do kierowców

266-12904_20210422-133712_1
fot. KPP w Bełchatowie

Wczorajszy dzień obfitował w niebezpieczne sytuacje na drogach. 21 kwietnia na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do trzech poważnych wypadków drogowych. W jednym z nich udział brał nietrzeźwy rowerzysta. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

W Chabielicach kierująca bmw uderzyło w drzewo, w Parznie pijany rowerzysta zjechał ze ścieżki rowerowej bezpośrednio pod koła audi, w Łuszczanowicach kierowca opla najprawdopodobniej nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej i zderzył się z seatem. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego! Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

21 kwietnia 2021 roku, około godziny 11.30 policjanci byli wezwani do wypadku drogowego w miejscowości Chabielice. Na miejscu pracowali już medycy oraz funkcjonariusze straży pożarnej. Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki BMW, 19-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego, która jechała w kierunku Szczercowa, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do rowu i uderzyła w drzewo. Kierująca oraz 9-letnia pasażerka z obrażeniami zostały przewiezione do szpitala.

Pięć godzin później, o godzinie 16.30 policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w miejscowości Parzno, gdzie doszło do potrącenia rowerzysty. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem, nagle zjechał ze ścieżki rowerowej, wprost pod koła jadącego w tym samym kierunku audi, którym kierowała 30-letnia mieszkanka gminy Kluki. W wyniku tego zdarzenia ucierpiał rowerzysta, 53-letni mieszkaniec gminy Kluki, który z obrażeniami został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników. Kierująca samochodem marki Audi była trzeźwa, natomiast kierowca jednośladu miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

21 kwietnia 2021 roku o godzinie 22.30 bełchatowska drogówka była wezwana na miejsce wypadku w miejscowości Łuszczanowice, gdzie na skrzyżowaniu zderzyły się dwie osobówki. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący oplem astrą najprawdopodobniej nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej i zderzył się z seatem. 29-letni kierowca opla oraz 30-letni kierujący seatem zostali zabrani do szpitala w Bełchatowie. Uczestnicy byli trzeźwi.

Na miejscu wszystkich zdarzeń drogowych pracowali policjanci i strażacy. Grupa wypadkowa z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny miejsc zdarzeń i pojazdów, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, przesłuchali świadków. Teraz wszystkie okoliczności i przyczyny tych wypadków drogowych, pod nadzorem prokuratury wyjaśniają śledczy z Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym.

- Ponownie apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności, przewidywanie zagrożenia oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego! Prosimy kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Pamiętajmy także, że nasze samopoczucie ma również olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym - apelują policjanci.

źródło: KPP w Bełchatowie