wersja testowa serwisu

Kilka tysięcy maseczek ochronnych trafiło do mieszkańców gminy Żychlin

coronavirus-4947290_960_720

Akcja „Maseczka dla Seniora 65+" cieszyła się wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem. Ogółem Gmina Żychlin przygotowała liczbę maseczek zgodną z liczbą osób w wieku 65+ (wg danych ewidencyjnych to 2.691 mieszkańców). Już w pierwszych dwóch dniach otrzymano ponad 600 zgłoszeń.

- Ponieważ część seniorów korzysta z pomocy rodziny i pozostaje w domach, część seniorów może przebywać u rodzin poza naszą gminą, nie wszyscy chcieli skorzystać z tej formy wsparcia, ponieważ wcześniej zaopatrzyli się w maseczki, nie były one przekazywane do wszystkich seniorów z wykazu, ale na zgłoszenia telefonicznie - informują przedstawiciele Urzędu Gminy Żychlin.

Pakiety z instrukcją, w specjalnie oznaczonej kopercie, żeby nie pomylić jej z np. reklamami (często odruchowo wyrzucanymi bez sprawdzania zawartości), trafiały do skrzynek na listy pod zgłoszone adresy. Kolportażem zajmowali się pracownicy Gminnego Centrum Promocji, Urzędu Gminy, przy wydatnym wsparciu wolontariuszy m.in. z Ochotniczych Straży Pożarnych. Za co jeszcze raz bardzo dziękujemy!

- Podsumowując naszą akcję i tę prowadzoną w ramach warsztatów szycia przez Żychliński Dom Kultury (do wszystkich grup wiekowych) udało się dostarczyć do rąk mieszkańców, aż 4042 sztuki maseczek! A Zedek nadal je szyje, więc chętni będą mogli cały czas korzystać - dodają władze gminy.

Gmina Żychlin stara się wspierać również służby mundurowe. Kupowany jest sprzęt ochronny dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Żychlinie (m.in. kombinezony i ochraniacze na buty, maski ochronne różnych rodzajów, przyłbice, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne). Do akcji wsparcia w okresie pandemii dla lokalnych placówek oświatowych, kultury, stowarzyszeń, parafii włączyła się również jedna z lokalnych firm wyposażając w środki dezynfekujące.