wersja testowa serwisu

Kilkanaście tysięcy nielegalnych papierosów zarekwirowane przez kutnowskich policjantów

262-137097
fot. KPP w Kutnie

Kutnowscy policjanci zabezpieczyli ponad 15 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który odpowie za paserstwo akcyzowe. Grozi mu wysoka grzywna.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bieżąco monitorują zjawisko handlu nielegalnymi papierosami. Wczoraj (7 października 2021 roku) na terenie Kutna przeprowadzili działania przeciwko osobom wprowadzającym do obiegu wyroby bez znaków skarbowych.

- Podejrzewając, że jeden z mieszkańców poruszający się samochodem marki Citroen może rozprowadzać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, funkcjonariusze pojawili się w rejonie jego miejsca zamieszkania. W pewnym momencie ustalony mężczyzna podjechał na parking Citroenem i zaczął przepakowywać paczki z jednego samochodu do drugiego - informuje podkom. Edyta Machnik z KPP w Kutnie.

Funkcjonariusze przystąpili do działania. Wylegitymowali mężczyznę i przeszukali oba samochody. Zabezpieczyli łącznie ponad 15 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W tej sytuacji 45-latek został zatrzymany.

- Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Swoim działaniem uszczuplił należności wobec Skarbu Państwa na prawie 18 tysięcy złotych. Teraz grozi mu wysoka grzywna - dodaje podkom. Edyta Machnik.