Kilkudziesięciu poszukiwanych wpadło w ręce kutnowskich policjantów

policja---napis-2

W ciągu 2 tygodni kutnowscy policjanci zatrzymali 31 poszukiwanych. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, aby uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Osoby te dopuściły się różnych przestępstw m.in. kradzieży, pobić, oszustw czy kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wśród zatrzymanych było aż sześć osób poszukiwanych listami gończymi.

Mundurowi z całego powiatu kutnowskiego prowadzą cykliczne działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Na podstawie posiadanych informacji sprawdzają miejsca, w których według ich wiedzy mogą przebywać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Poszukiwania często nie ograniczają się tylko do powiatu kutnowskiego. Funkcjonariusze działają także na terenie całego województwa lub nawet kraju. Na przykład 30 grudnia 2022 roku na terenie województwa wielkopolskiego kutnowscy funkcjonariusze zatrzymali kobietę poszukiwaną listem gończym za kradzież i oszustwo.

W ciągu zaledwie dwóch ostatnich tygodni kutnowscy policjanci zatrzymali łącznie 31 osób. W sześciu przypadkach były to osoby poszukiwane na podstawie listów gończych. 

- Zdarzają się osoby zwlekające z zapłaceniem zasądzonej przez wymiar sprawiedliwości grzywny, co skutkuje często zamianą tej kary na areszt. Gdy zostają zatrzymani przez policjantów, nagle znajdują się pieniądze, aby wpłacić zaległość i tym samym zapobiec osadzeniu w areszcie. Ta sytuacja pokazuje, jak lekceważący stosunek do prawa mają niektórzy ze skazanych - mówi kom. Edyta Machnik. - Bardzo często policjanci spotykają się z poszukiwanymi, którzy mają zasądzone niskie kwoty, a ze względu na ich nie wpłacanie są poszukiwani i umieszczani w aresztach. Pamiętajmy, że nikt kto złamał prawo, nie uniknie kary. Prędzej czy później odpowie za swoje czyny. Nawet długotrwałe ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości nie zmniejsza czujności organów ścigania.