wersja testowa serwisu

Kino Plenerowe na Placu Wolności: "Miasto 44" w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

miasto44_19

W niedzielę, 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Placu Wolności w Kutnie odbędzie się pokaz plenerowy filmu "Miasto 44". Seans rozpocznie się o godzinie 21:00.

Jest to pierwszy w pełni poświęcony Powstaniu Warszawskiemu film od czasu "Kanału" Andrzeja Wajdy. „Miasto 44" to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Zdjęcia do filmu trwały równo 63 dni – tyle, ile Powstanie Warszawskie.

"Miasto 44" nie jest filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania Warszawskiego. Mimo że rozgrywa się w walczącym mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. "Miasto 44" nie będzie argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje, czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed lat. "Miasto 44" nie będzie pomnikiem. (...) Opowiemy historie prawdziwych, młodych ludzi. Niektórzy z nich zachowali się pięknie, inni załamali się i stchórzyli. Nie szukamy spiżowych bohaterów. "Miasto 44" nie jest filmem o polityce. Jest filmem o miłości, młodości i walce.

źródło: KDK