wersja testowa serwisu

Kłopoty finansowe MKLA Łęczyca. Start w sezonie halowym zagrożony

EACF7634-3E54-42CA-B79E-5092EE4F59B7

Wielkimi krokami zbliża się kolejny halowy sezon lekkoatletyczny. W zawodach co roku startują także zawodnicy MKLA Łęczyca. Jak się okazuje, klub ma problemy finansowe i występ zawodników jest zagrożony.

Stowarzyszenie MKLA Łęczyca to jeden z najbardziej zasłużonych Młodzieżowych Klubów Lekkoatletycznych w Polsce.

- W dotychczasowej działalności zdobyliśmy około 120 medali na imprezach rangi Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Nasi wychowankowie reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy i Drużynowych Mistrzostwach Europy - mówi Mirosław Andrysiak, Prezes MKLA Łęczyca.

Niestety każda działalność wiąże się z potrzebami finansowymi. Stowarzyszenie MKLA Łęczyca, aby zrealizować cały program przygotowań oraz program kalendarza imprez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, zużyło wszystkie rezerwy finansowe.

Środki zostały pochłonięte głównie na opłaty startowe, przejazdy, noclegi i koszty wyżywienia na imprezach mistrzowskich na terenie całej Polski. Na skutek postępującej inflacji wysokość tych opłat znacznie wzrosła - wyjaśnia Mirosław Andrysiak.

Już wkrótce rozpocznie się kolejny halowy sezon lekkoatletyczny. Jak przekazał Prezes MKLA Łęczyca, klub nie posiada żadnych środków finansowych na jego organizację, a potrzeba około 15 000 złotych.

- Aby utrzymać poziom, udział w zawodach jest niezbędny, zwłaszcza że w naszych szeregach pojawiły się kolejne wielkie talenty, które już wkrótce będą reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. Nie chcemy ich stracić na rzecz innych klubów, dlatego prosimy o wsparcie - apeluje Mirosław Andrysiak. - W zamian za pomoc oferujemy ekspozycję Waszej firmy na imprezach klubowych, umieszczenie logo Waszej firmy na koszulkach przedstartowych, certyfikaty Honorowego Przyjaciela Klubu oraz najważniejsze - radość i satysfakcję z udziału w niepowtarzalnych emocjach sportowych i pomoc w realizacji młodzieżowych marzeń.