wersja testowa serwisu

Klub Dziecięcy "Leśna Gromada" - pierwszy miesiąc za nami

Klub Dziecięcy "Leśna Gromada" - pierwszy miesiąc za nami

W niedawno powstałym Klubie Dziecięcym „Leśna Gromada" w Gołębiewku Nowym prowadzone są zajęcia opiekuńcze dla najmłodszych mieszkańców gminy Kutno w wieku od 1 roku do 3 lat.

Pomieszczenia klubu wyposażono w nowoczesne meble, sprzęty i zabawki, by dzieci mogły w komfortowych warunkach spędzać czas pod okiem wykwalifikowanych opiekunek. Utworzono łącznie 23 miejsca opieki dla dzieci. Klub funkcjonuje na zasadach podobnych jak żłobek i daje szanse rodzicom na godzenie funkcji rodzicielskich z obowiązkami zawodowymi.

Placówka jest czynna 10 godzin dziennie - od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 16.00 i zapewnia dzieciom wyżywienie (śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek). Celem Klubu Dziecięcego jest organizowanie i prowadzenie działalności opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej, wspomagającej rozwój psychiczny i fizyczny dzieci właściwy dla ich wieku oraz wspomaganie rodziców/opiekunów prawnych w ich wychowaniu.

Na przystosowanie i wyposażenie placówki w ramach projektu pt. „Wsparcie aktywności zawodowej rodziców w Gminie Kutno" gmina otrzymała wsparcie finansowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Klub dziecięcy „Leśna Gromada" to bezpieczna przestrzeń, w której dziecko rozwinie swoje indywidualne zainteresowania, zaspokoi dziecięcą ciekawość, spędzi czas w sposób kreatywny ucząc się i bawiąc w atmosferze przyjaźni, współpracy i życzliwości.

W Klubie dzieci uczą się poprzez działanie - muszą widzieć, słyszeć, dotykać, czuć i smakować. Stając się aktorami swoich doświadczeń, dzieci bawią się i uczą zarazem. Za nami pierwszy miesiąc wspólnych zabaw i doświadczeń, różnorodnych działań pozwalających odkrywać dzieciom swoje zainteresowania oraz rozwijać umiejętności. Zachęcamy do obejrzenia fotografii, które utrwaliły ważne dla naszych najmłodszych momenty z życia w grupie.