Koła Gospodyń Wiejskich z kolejnym wsparciem Zarządu Województwa Łódzkiego

_AST72961

Niezwykłe tradycyjne dania, znakomite ciasta, zacne nalewki – oferta kół gospodyń wiejskich ma swoich gorących wielbicieli. Ale ich działalność to nie tylko efekt, który znamy z kiermaszów i jarmarków. To także np. szkolenia z rękodzieła ludowego czy warsztaty gotowania lokalnych specjałów.

Doceniając wkład kół gospodyń wiejskich w zachowanie dziedzictwa kulturalnego, właśnie do nich Zarząd Województwa Łódzkiego adresuje najnowszy konkurs zatytułowany „Propagowanie produktów tradycyjnych i dziedzictwa kulinarnego jako elementu świadomości kulturowej".

Organizacje pożytku publicznego mogą sięgnąć nawet po 10 tys. zł na zakup sprzętu niezbędnego do „kultywowania i przekazywania tradycji kulinarnych", w tym sprzętu agd, garnków, naczyń, sztućców, a także na organizowanie szkoleń, udział w targach, dożynkach itp.

To kolejny po „Sołectwie na Plus" i „Infrastrukturze sołeckiej na Plus" program skierowany do środowisk wiejskich.

- Działalność kół gospodyń wiejskich pełni bardzo ważną rolę w przekazywaniu tradycji i zachowaniu dziedzictwa naszych regionów. Również tych kulinarnych – podkreśla marszałek Grzegorz Schreiber.

Pula pieniędzy przygotowana na konkurs to 2 mln zł.

Z wnioskami trzeba się śpieszyć, bo można je składać do 15 stycznia 2024 r.

- Jestem przekonany, że przyznana dotacja przyczyni się do upowszechnienia tradycji kulinarnej naszego regionu – dodaje marszałek.

Szczegóły konkursu oraz wzór wniosku do pobrania znajdują się na stronie internetowej: https://www.lodzkie.pl/zywnosc-tradycyjna.