wersja testowa serwisu

Kolejna kutnowska fontanna zniszczona przez samochód. Miasto ujawniło nagranie z monitoringu

Zrzut-ekranu-2021-11-25-o-16.35.02

Jedna z fontann zainstalowanych na Placu Wolności została zniszczona przez nieodpowiedzialnego kierowcę. W czwartek przed południem 33-latek z Łodzi kierujący samochodem dostawczym przejechał po fontannie znajdującej się wzdłuż deptaka. Instalacja nie utrzymała ciężaru samochodu i zapadła się pod jego kołami.

Wszystko zostało nagrane na kamerach monitoringu znajdującego się na Placu Wolności. Na miejsce została wezwana policja. Sporządzony przez mundurowych protokół będzie podstawą do ubiegania się o odszkodowanie za spowodowane zniszczenia. Szacowana kwota naprawy nie jest jeszcze znana. Ustali to rzeczoznawca, odpowiednie procedury zostały już uruchomione. Samorządowa Spółdzielnia Socjalna zabezpiecza teren, aby nikomu nic się nie stało.

To nie pierwszy raz, kiedy kutnowska fontanna zostaje zniszczona przez eufemistycznie rzecz ujmując nieodpowiedzialnego kierowcę. Poprzednio w lipcu 2020 roku do fontanny na Placu Piłsudskiego wpadł policyjny radiowóz. Szkody oszacowano wówczas na blisko 100 000 złotych.

źródło UM Kutno

Zobacz nagranie z monitoringu: