wersja testowa serwisu

Kolejne zdarzenia na drodze z udziałem nietrzeźwych kierowców. Policja apeluje o rozsądek!

Kolejne zdarzenia na drodze z udziałem nietrzeźwych kierowców. Policja apeluje o rozsądek!

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przyczyna wczorajszych zdarzeń drogowych. Apelujemy do kierowców o odpowiedzialność i rozsądek! Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu spowalnia rekcję powodując ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

12 maja 2021 roku policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, których sprawcami byli nietrzeźwi kierowcy.

  • O godzinie 14.15 policjanci z Posterunku w Szczercowie byli wezwani do miejscowości Nowy Janów w gminie Kluki. Kierujący fordem wjechał w ogrodzenie, porzucił auto i odszedł z miejsca zdarzenia. W czasie prowadzonych czynności mundurowi ustalili świadków oraz dotarli do kierującego, który zaraz po zdarzeniu poszedł do domu. Badanie alcosensorem wykazało, że 61-latek był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości.
  • Tuż po godzinie 21.00 policjanci z bełchatowskiej drogówki interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego na drodze pomiędzy miejscowościami Brzezie i Bednarze na terenie gminy Szczerców, gdzie doszło do zderzenia rowerzysty z osobówką. Mundurowi wstępnie ustali, że rowerzysta zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod zwalniający na jego widok samochód. Kierowca osobówki widząc jadącego wężykiem z przeciwnego kierunku rowerzystę zwolnił i zatrzymał się. W tym czasie kierowca jednośladu stracił panowanie nad rowerem i uderzył w bok hyundaia. Cyklista próbował uciec jednak został ujęty przez pokrzywdzonego. Badanie wykazało, że 68-letni mieszkaniec gminy Szczerców kierował rowerem mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nie posiadał wymaganego oświetlenia jednośladu. Teraz musi liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. W tym przypadku rowerzysta może mówić o dużym szczęściu, gdyż nie został ranny. Warto zwrócić uwagę na godną naśladowania postawę kierowcy osobówki, który widząc niebezpieczną jazdę rowerzysty przewidział zagrożenie i rozpoczął manewr hamowania. Gdyby nie taka reakcja kierującego samochodem, który ostatecznie zwolnił i zatrzymał się, to zdarzenie dla 68-latka mogłoby skończyć się bardzo tragicznie.


Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność i rozsądek. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu spowalnia naszą rekcję powodując ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Nie bądźmy również obojętni kiedy podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy. Przewidujmy zagrożenie. O swoich podejrzeniach poinformujmy policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Źródło: KPP Bełchatów