wersja testowa serwisu

Kolejni oszuści grasują w Kutnie. Tym razem wyłudzają pieniądze metodą na "kuferek"

business-2879546_960_720

Na terenie Kutna doszło do oszustwa metodą na tzw. „kuferek" Osoby, które w ostatnim czasie były na ulicy zaczepiane przez przypadkowe osoby i pytane o drogę do szpitala proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu: 47 842 21 00.

Metoda na tzw „kuferek" jest znana oszustom i policji od lat. Przeważnie elegancko ubrani oszuści zaczepiają grzecznie na ulicy starszą osobę i proszą o pomoc. Wyjaśniają, że pochodzą spoza Polski i informują, że wydarzył się wypadek i ktoś z ich bliskich trafił do szpitala. Proszą przy tym o wskazanie drogi i tłumaczą, że nie znają miasta.

- Kiedy senior zgodzi się pomóc, oszuści proponują mu, żeby wsiadł z nimi do samochodu i wskazał im drogę do szpitala. Zapewniają, że po wszystkim odwiozą go do domu. W tym momencie pojawia się przeważnie prośba o pożyczenie pieniędzy - wyjaśniają mundurowi. - Oszuści twierdzą, że muszą szybko wrócić do lekarza i zapłacić mu, ale mają tylko zagraniczną walutę. Jako zastaw i gwarancję, że pieniądze oddadzą, zostawiają kuferek, do którego rzekomo wkładają coś cennego, np. dolary, biżuterię czy luksusowy zegarek. Znikają z pieniędzmi... a kuferek jest oczywiście pusty.