wersja testowa serwisu

Kolejni sprawcy włamań na terenie powiatu kutnowskiego zatrzymani

262-123318

Dzięki skutecznym działaniom kryminalnych z kutnowskiej komendy doszło do zatrzymania na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas wynoszenia skradzionego mienia do miejsca gdzie chcieli je ukryć. Jak się okazało to nie było ich jedyne przewinienie. Usłyszeli już zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni z kutnowskiej komendy od dłuższego czasu pracowali nad sprawami włamań, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie miasta. W każdej ze zgłoszonych spraw śledczy zbierali informacje i zabezpieczali ślady podczas oględzin, przeglądali monitoringi, a skrupulatnie gromadzony materiał dowodowy z każdym dniem zawężał krąg osób podejrzewanych. 26 listopada 2020 roku funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wynosili skradzione mienie z jednego z biur podatkowych na terenie Kutna. Łupem mężczyzn padł głównie sprzęt elektroniczny. 33 i 35-latek zostali osadzeni w policyjnym areszcie. 33 - latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, natomiast 35 - latek posiadał przy sobie narkotyki. Po przebadaniu okazało się, że jest to amfetamina. Mężczyźni byli dobrze znani mundurowym i wcześniej karani za podobne przestępstwa.

Dalsza skrupulatna praca śledczych doprowadziła do wykazania, że na koncie podejrzanych jest jeszcze kilku kradzieży z włamaniem, a także innych przestępstw. Między innymi dwaj zatrzymani w minionym tygodniu włamali się do samochodu skąd ukradli maszynę, służącą do ciśnieniowego przepychania rur, wartą około 38 000 złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia w tym wspomnianą maszynę. 35 - latek łącznie usłyszał 6 zarzutów za kradzieże z włamaniem, kradzież, uszkodzenie mienia oraz posiadanie środków odurzających. 33 - latek natomiast usłyszał 3 zarzuty za kradzieże z włamaniem oraz uszkodzenie mienia. Mężczyźni zostali oddani pod dozór policyjny, a za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Źródło: KPP Kutno