wersja testowa serwisu

Koluszkowscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych pijanych kierujących. Rekordzista miał prawie 2 promile

policja_noc_blisko

Policjanci w ciągu jednego dnia wyeliminowali z dróg powiatu łódzkiego wschodniego 4 nietrzeźwych kierujących. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jeden z kierujących prowadził pojazd mając sądowy zakaz co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Kierowcy teraz odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Nietrzeźwi kierowcy to niebezpieczeństwo na drogach!

27 września 2021 roku tuż po godzinie 9:00 koluszkowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali w Bukowcu do kontroli drogowej 47-letniego mieszkańca gminy Brójce, który kierował audi po drodze publicznej. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Tego samego dnia tuż przed godziną 23:00 w Koluszkach policjanci zatrzymali kierującego seatem, który miał zakaz kierowania pojazdami, jak się okazało 41-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem podczas czynnego zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Tuż po godzinie 1:00 w Koluszkach został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej 31-letni kierujący volkswagenem, badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Tej samej nocy tuż przed godziną 3:00 w Koluszkach policjanci zauważyli kierującego rowerem po drodze publicznej, badanie trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

PRZYPOMINAMY!

Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, powoduje problemy z ostrością widzenia i oceną odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Łódź-Wschód