wersja testowa serwisu

Kompletnie pijany stał przed komendą policji w Kutnie, miał przy sobie narkotyki

policja

22-letni mężczyzna w nocy z 25 na 26 grudnia 2020 roku przyszedł przed Komendę Powiatową Policji w Kutnie kompletnie pijany i zaczął się głośno zachowywać. Interwencję wobec mężczyzny podjął dyżurny jednostki. Jak się okazało krewki wędrowiec posiadał przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających grozi kata do 3 lat pozbawienia wolności.

Było około 1:35 w nocy, kiedy z ulicy zaczęły dochodzić głośne krzyki przez uchylone okno do pomieszczenia dyżurnego kutnowskiej jednostki. Zwróciło to uwagę funkcjonariusza, który po drugiej stronie ulicy zobaczył mężczyznę, głośno krzyczącego i dziwnie się zachowującego. Widząc, jak mężczyzna zataczał się i niejednokrotnie wchodził na jezdnię, czym stwarzał zagrożenie dla przejeżdżających samochodów oraz dla samego siebie sam podjął interwencję i wyszedł do przechodnia. Ten, widząc policjanta zaczął oddalać się w kierunku miasta. Został on zatrzymany przez dyżurnego, na skrzyżowaniu przy ul. Toruńskiej i Wygoda. Do pomocy został jednocześnie wezwany patrol interwencyjny.

Mężczyzna był pijany o czym świadczyła silna woń alkoholu, bełkotliwa mowa oraz chwiejny krok. Odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Ponadto jak się okazało 22 - letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego posiadał przy sobie susz roślinny. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana w ilości ponad 3 gramów. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających z co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Kutnie