wersja testowa serwisu

Kontrola drogowa doprowadziła do zatrzymania młodego mężczyzny. 21-latek miał przy sobie narkotyki

262-130210
fot. KPP w Kutnie

Do 3 lat więzienia grozi 21-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Komisariatu Policji w Krośniewicach. Podczas kontroli drogowej kierowcy Peugeota okazało się, że pasażer miał przy sobie narkotyki. Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W nocy 20 maja 2021 roku tuż po godzinie 2.00 policjanci z Komisariatu Policji w Krośniewicach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu Peugeot 206. Osoby znajdujące się w pojeździe podczas kontroli nerwowo się zachowywały, a czujne oko policjanta zauważyło jak pasażer siedzący z przodu chowa coś w spodniach.

Podczas przeszukania mężczyzny, w bieliźnie policjanci ujawnili narkotyki. Znaleziony biały proszek oraz susz roślinny przebadany został narkotestem co potwierdziło, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. W miejscu zamieszkania mężczyzny również ujawniono dodatkowe gramy marihuany. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 17 gramów amfetaminy oraz ponad 4 gramy marihuany.

21-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Tego samego dnia jeszcze usłyszał zarzuty. Odpowie za posiadanie substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lata pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Kutnie