wersja testowa serwisu

Kontrola na składowisku węgla przy ul. Metalowej w Kutnie

194279053_4330243227038501_7650960168093341093_n
fot. ilustracyjne

Są już wyniki kontroli przeprowadzonej w hurtowni węgla działającej przy ul. Metalowej w Kutnie. Prezydent Kutna w marcu zainterweniował w sprawie obiektu, z którego wydobywał się nieprzyjemny zapach i dochodziło tam do samozapłonów.

W połowie marca urzędnicy z Wydziału Ochrony Środowiska UM Kutno przekazali tę sprawę do Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Skierniewicach. W specjalnym piśmie przesłana została dokumentacja zdjęciowa tego procesu. Wystosowano również prośbę o przeprowadzenie kontroli. Jak się okazuje inspektorzy stwierdzili nieprawidłowości w działalności prowadzonej przy ulicy Metalowej.

- Węgiel składowany w obecnej hurtowni zajmuje większą powierzchnię od dawnego składu węgla ECO Kutno o 1000 metrów kwadratowych. Ponadto, jak czytamy w piśmie, instalacja powstała bez wymaganej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno.

Według inspektorów prowadzących kontrolę spółka Barter S.A, która prowadzi hurtownię, nie poinformowała Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska o terminie oddania do użytkowania Oddziału w Kutnie. Wobec tego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wstrzymania jego użytkowania.

Dodatkowo w trakcie kontroli WIOŚ wystąpił do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Kutnie o sprawdzenie przestrzegania przepisów prawa budowlanego. Hurtownia ma również dostosować sposób składowania węgla do wytycznych, które spowodują zmniejszenie ryzyka powstawania samozapłonów.

źródło: UM Kutno